Актуальні індекси захисту мобільних телефонів та їх особливості

Існує чимало характеристик смартфонів, на які покупець звертає увагу в першу чергу. До їх числа можна віднести бренд та дизайн, особливості дисплею, процесор, обсяги сховищ тощо.

Ми розкажемо про один із ключових критеріїв вибору таких гаджетів, що має пряме відношення до їх експлуатаційних характеристик, але не завжди враховується під час їх вибору – це стандарти захисту від пилу та води.

Така інформація буде корисною для тих, хто збирається купити телефон https://smartfon.com.ua/  – на цьому порталі чималий вибір як смартфонів, так і всіх необхідних аксесуарів для них.

Що варто знати про маркування ІР?

Дана абревіатура та цифри, що йдуть після неї, є стандартом, який прийняла Міжнародна електротехнічна комісія. Цим показником регламентується рівень захищеності всіляких технічних пристроїв, у тому числі смартфонів, від пилу й вологи.

В індексі ІРХХ, що зазначається в документації на модель телефону, перша цифра констатує ступінь захисту його конструкції від пилу, а друга інформує про те, наскільки даний гаджет захищений від води.

Пилозахист визначається цифрами від 0 до 6, вологозахист – цифрами від 0 до 8. Цікаво, що ця характеристика визначається не виробником, а незалежними експертами за результатами попередньо проведених досліджень.

Під час такого тестування дослідники випробовують пристрій на придатність до експлуатації після контакту його з вологою, бризками та після занурення даного девайса в спеціальні резервуари, наповнені тальком, водою тощо.

З точки зору захисту заслуговують на увагу споживача моделі, яким присвоєні індекси ІР54, ІР67 та ІР68.

Стандарт ІР54 – найпоширеніший, але не досить надійний

Більшості модифікацій смартфонів бюджетного та середнього сегменту мають маркування ІР54.

На практиці це означає, що такі гаджети є пилонепроникними. Є невисока ймовірність проникнення в їх корпус хіба що найдрібніших фракцій пилу. При цьому відповідний телефон є відносно вразливим до дії рідин. Його вологозахист має відношення лише до дії бризок, що потрапляють на дисплей й інші частини корпусу під різними кутами.

Це означає, що телефон не постраждає в разі потрапляння в середовище, де багато пилу або під невеликий дощ, але якщо він впаде у воду, то найімовірніше, вийде з ладу.

Індекс ІР67 – показник захищеності пристрою від вологи

Якщо в технічних характеристиках смартфона зазначена відповідна індексація, вона засвідчує його вологозахищеність.

Такий пристрій не втратить своєї придатності, якщо в разі забруднення його помити під краном. Не зіпсується він і у випадку занурення в воду.

Щоправда, деякі обмеження для моделей, що відповідають стандарту ІР67, існують.

  1. Безпечною для них є та вода, що прісна (під час відпочинку на морі слід виявляти стосовно таких гаджетів обережність).
  2. Робочі властивості девайс не втратить, впавши на глибину до 1 метра (якщо товща води над ним виявиться більшою, протекція тиску не витримає).
  3. Час занурення не повинен перевищувати 30 хвилин.

Телефон, якому присвоєний цей клас захисту, можна застосовувати під час сильної зливи та можна брати з собою, наприклад, у душ. Важливе зауваження – щоб вода не завдала пристрою шкоди, слід закривати його порти, зокрема, вхід живлення, спеціальними заглушками. 

Найвищий стандарт захисту смартфона – ІР68 

Авторитетні джерела позиціонують відповідну індексацію як найкращий показник захисту мобільного пристрою, гарантію його водонепроникності та абсолютного захисту від пилу й води.

Така індексація часто поширюється на моделі преміального цінового сегменту. Аналоги середньо-бюджетні відповідною характеристикою можуть похвалитися рідко.

Але навіть такий стандарт не означає, що обмежень у використанні телефону не повинно бути як таких. І цей момент оговорюють навіть самі виробники.

Наприклад, фахівці бренду Apple зазначають, що їхні iPhone  з індексом захисту ІР68 допускають максимум півгодинне занурення під воду на глибину до 2 метрів, а спеціалісти компанії Samsung зазначають, що смартфони їхнього виробництва, зокрема, представники лінійки Galaxy S, витримають під водою до 30 хвилин на глибині, яка не перевищує 1,5 метрів.

Цікаві факти

Моделі телефонів з високими індексами вологозахисту мають захищені спеціальними мембранами порти. Самостійно встановити такий захист на гаджет, якщо він не передбачений виробником, неможливо. Але можна покращити стійкість пристрою до води,  придбавши для нього водонепроникний чохол.

Індекс ІР68 не має відношення до протиударних характеристик смартфона. Наявність амортизуючих компонентів у таких телефонах не можна заперечити, проти вони здатні лише знижувати ризик пошкодження конструкцій у результаті паління, але не виключають його.

Іноді внаслідок тривалого купання або після потрапляння в море вологозахищений телефон може вийти з ладу. У такій ситуації проблему вирішує його профілактична чистка або ремонт.

Вам також може сподобатися

Більше від автора