Приватний будинок відкриває безліч інтер’єрних можливостей. Якщо Ви завжди прагнули створити простору вітальню, тепер цьому нічого не заважає. Є й кілька нюансів. Великий простір має й певні виклики. Щоб його правильно стилізувати, краще довірити цю задачу професійним дизайнерам. Студія Soprano https://soprano.in.ua/ на практиці знає, як оформити простору вітальню у будинку.
Вітальня у будинку: особливості зонування
Головний виклик приватного будинку — велика кількість вільного простору. Його не завжди вдається використати раціонально, що створює відповідний дискомфорт. Цього можливо уникнути, якщо подбати про зонування вітальні. Ось кілька порад як це реалізувати:
- Зона відпочинку. Це простір, де немає місце робочим та домашнім справам. Зазвичай вона організовується навколо каміна або панорамного вікна. Доповненням до цієї зони є м’які меблі.
- Обідня зона. Якщо дозволяє простір, виділіть місце для великого обіднього стола. Це зручно, якщо вітальня використовується для сімейних посиденьок.
- Ігрова зона. Якщо є діти, можна відвести невеликий простір для іграшок й активностей. Компактне зберігання можливо організувати за допомогою ящиків або стелажів.
При оформленні вітальної кімнати, подбати важливо не лише про зонування. В пріоритеті має бути також правильно обрані меблі, освітлення та декор. Вітальня має вписуватись в загальний інтер’єр або мати акцентні елементи.
Гармонійне поєднання простору
У приватному будинку, вітальня — це лише одна з кімнат. При її оформленні можна використати такі інтер’єрні прийоми:
- килими для візуального розмежування простору;
- різнорівневе освітлення для створення акцентів;
- перегородки та стелажі для зручного зберігання;
- меблі на ніжках для розвантаження простору;
- скляні та дзеркальні елементи для додання легкості.
В 90% випадків між вітальною кімнатою та іншими створюється гармонічний перехід. Такий ефект легко відтворити за допомогою освітлення. Якщо додати до простору кілька підлогових світильників або точкове освітлення, перехід між кімнатами буде менш очевидним.
Схожий візуальний ефект створюється за допомогою текстилю. Відділити вітальну кімнату від кухні або коридору можливо, якщо використати килими або подушки. Навіть штори або жалюзі чітко вказуватимуть на те, що це вітальня.
Подбайте й про колірну гаму. Краще надати перевагу світлій палітрі. Наприклад, бежевому, лимонному або білому кольорам. Вони чудово поєднуються з усіма акцентними відтінками. Залежно від загального інтер’єру, створити акценти можливо за допомогою оранжевого, жовтого або смарагдового кольорів.
Як стильно оформити вітальню у приватному будинку, знають досвідчені дизайнери. Краще не витрачати час й одразу звернутись до них. Це допоможе отримати стильний та гармонічний інтер’єр, відповідно до усіх вподобань. Саме такий дизайн вітальні пропонує команда Soprano — Ви точно залишитесь задоволені.