Різне

Як захистити дані смартфона? Все про вбудовані програми та сторонні антивіруси

Сучасний телефон містить різноманітну персональну інформацію свого власника – доступ до фінансових операцій онлайн забезпечують застосунки банків, а ще такий мобільний гаджет зберігає різноманітні аккаунти користувача, в тому числі електронні адреси й особисті профілі в месенджерах.

Багато цікавої інформації про блокування доступу сторонніх осіб та інші актуальні моменти використання смартфонів можна знайти на сайті https://patifon.ua/blog відомої мережі магазинів Patifon. У блозі відповідної компанії публікуються корисні тексти з актуальними підказками та лайфхаками.

А пропонована стаття висвітлює найбільш важливі моменти захисту даних смартфонів – її матеріал допоможе тим, хто хоче бути впевненим у надійності свого телефону.

Як може захистити дані OSAndroid?

Інтегрована функція антивірусу від Google передбачена більшістю моделей Android-смартфонів – ця програма встановлена на таких девайсах попередньо.

Назва відповідного антивірусу, який включає стандартний пакет сервісів Гугл, – Play  Protect. Робота цієї утиліти полягає в моніторингу загроз всіх застосунків перед їх установленням у смартфон.

Маються на увазі програми та ігри, скачані для завантаження з різних джерел, в тому числі з офіційного магазину Google Play.

Додаткова робота антивірусу полягає в систематичному скануванні телефону на предмет наявності в ньому шкідливого ПЗ та пошуку небезпечних сайтів, відкритих у браузері Google Chrome.

У випадку виявлення підозрілих посилань чи небезпечних програм сервіс Play  Protect повідомляє користувача про це. Функціонал відповідного вбудованого та активованого за замовчуванням антивірусу забезпечує також переривання інсталяцій та блокування і навіть видалення сайтів, яких він вважає шкідливими.

Топові бренди-виробники смартфонів додатково забезпечують своїй продукції фірмовий захист. Прикладом даної програми є Samsung Knox – із цим сервісом випускаються всі моделі останні поколінь популярної лінійки Samsung Galaxy.  

Програма Samsung Knox виконує функцію додаткового бар’єру, відповідального за ізоляцію ключових елементів системи й персональних даних власника гаджета від небезпечного ПЗ. Цей сервіс здатен виконувати сканування телефону та видаляти з нього шкідливі програми.

Які сторонні антивіруси можна встановити і чи треба робити це?

Умовою максимального захисту даних на Android-телефоні є використання складних та унікальних менеджерів паролів.

Як дізнатись пароль від Wi-Fi на смартфоні, можна прочитати тут https://patifon.ua/blog/how-to-find-out-the-wi-fi-password-on-a-smartphone, а про антивірусні програми від сторонніх виробників для захисту даних такого мобільного пристрою розповідається далі.

Цих сервісів у наш час існує величезна кількість. До рейтингу популярності наразі входять антивірусні програми AVG, Bitdefender, Avast, Eset, F-Secure McAfee Norton та G Data. А найнадійнішим наразі вважається сервіс AV-TEST – із точки зору ефективності він займає лідерську позицію.

Завантаження будь-якої з цих програм доступне із ресурсу Google Play.

Кожну з них можна розглядати як доповнення Play Protec чи іншого вбудованого захисту, як його помічника в роботі із підвищення загального захисту смартфону та посилення рівня безпеки.

На питання щодо доцільності обов’язкового завантаження такого сервісу на телефон однозначно відповісти не можна. На думку багатьох фахівців, вбудований у гаджет антивірус цілком впорюється із захистом конфіденційних даних смартфона за умови завантаження контенту із джерел, що є офіційними та надійними (наприклад, того ж Google Play або Galaxy Store) й регулярного оновлення OS.

Але якщо ви використовуєте стару модель модельного телефону, на якому ОС Android вже давно неможливо поновити, встановлення додаткового антивірусу є бажаним. Доречною така антивірусна програма буде і для тих користувачів, що скачують та встановлюють програми із джерел неофіційних, потенційно сумнівних.

Слід зауважити й те, що не кожен виробник смартфонів виробляє цю продукцію з інтегрованими засобами захисту. Наприклад, мобільні гаджети від компанії Huawei його не мають. Позбавлені попередньо встановлених антивірусних програм і старі, випущені багато років тому телефони.

Не зважаючи на очевидну ефективність у плані захисту даних в апараті, програми-антивірусники мають деякі мінуси. До цих нюансів відноситься уповільнення роботи смартфона та виконання в безкоштовному режимі тільки частини своїх обов’язків. Щоб активувати захисний потенціал такого застосунку-антивіруса стовідсотково, зробивши його максимально надійним, доводиться платити. 

admin

Recent Posts

Економічні переваги самостійної збірки коптерів порівняно з готовими моделями

Коли я вперше зацікавився дронами, ціни на готові моделі мене шокували. Хотілося мати якісний коптер,…

2 дні ago

Лучшие фитосветильники для растений 2025 года: Рейтинг и рекомендации

Лучшие фитосветильники для растений: Обзор топовых моделей Фитосветильники играют ключевую роль в обеспечении растений необходимым…

3 дні ago

Що краще: захисне скло чи гідрогелева плівка?

У сучасному світі смартфон став незамінним помічником у повсякденному житті. Саме тому питання захисту екрана…

1 тиждень ago

Модные юбки 2025: топ-10 моделей в соответствии с трендами

Минималистичные, ретро, ​​спортивные, романтические и элегантные – это фавориты 2025 года. В моде будут как…

1 тиждень ago

Як правильно вести облік взаєморозрахунків для малого бізнесу? Поради з автоматизації фінансових процесів

Ведення точного обліку взаєморозрахунків є критично важливим для будь-якого бізнесу, особливо для малих підприємств. Відсутність…

2 тижні ago

Екологічні паперові стакани: стильне та безпечне рішення для вашого бізнесу

Сьогодні екологічна відповідальність стає ключовим аспектом у розвитку бізнесу. Особливо це актуально для закладів харчування,…

3 тижні ago